wtorek, 30 czerwca 2015

Jak odpowiednio dbać o twarz i ciało przed wielkim wyjściem? Porady od Laury

Nie wiecie jak przygotować się do większego wyjścia? No to lecimy z tematem!


Wszystko zależy od tego jaki tym buzi macie. Jak odpowiednio poznać swój typ: post o podkładach i rodzajach cer.
Źródło: http://www.caspa-studiourody.pl/green-peeling-anna-lotan/

1. Peeling- to nic innego, jak złuszczanie. Nasza skóra złuszcza się sama, mniej więcej co około 30 dni obumierają stare komórki, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Generalnie część naskórka odpada samodzielnie np. przy codziennej kąpieli. Niestety nie cały, pozostałość tworzy nieestetyczną ,widoczną dla oka warstewkę. Dzięki peelingowi możemy się jej pozbyć. Skóra ciała potrzebuje takiego zabiegu raz w tygodniu. Nie częściej! Nie musicie kupować drogich peelingów. Wystarczy cukier + oliwa + cynamon + olejek waniliowy (taki do pieczenia) I GOTOWE ! 

Twarz można potraktować dwojako: 
  • Enzymatyczny – rozpuszcza naskórek pod wpływem substancji zawartej w składzie – jest mniej inwazyjny i polecany osobom z niedoleczonym trądzikiem czy „zaognionymi” pryszczami. 
  • Mechaniczny – typowy z drobinkami ścierającymi. Pamiętajcie! Nie nakładamy peelingu pod oczy i na powieki! Częstotliwość nakładania peelingu na twarz jest zależna od pory roku i od cery jaką posiadasz ( Jeśli jest tłusta to częściej). Latem zachęcam do wykonywania przynajmniej 2 razy w tygodniu.

 Źródło: http://med-fit.pl/zdrowie/solarium-w-kilku-slowach/2. Solarium – tu będzie krótko… jeśli chcecie mieć super opaleniznę a pogoda nie dopisuje – to lepiej użyjcie dobrego samoopalacza, jeśli jednak nie lubicie tego typu produktów i zdecydujecie się na solarium to zaplanujcie swoje opalanie z głową. 2-tygodniowy maraton przed nie zrobi wam nic innego jak piękną pomarańczową skwarkę z ciała. Trzy miesiące przed to taki optymalny czas.. ( nie co dwa dni ) Pamiętajcie! Nie opalamy twarzy!!! Z suchą twarzą po solarium nic nie da się zrobić! Nawet peeling i tona kremu nie pomoże! Nie ma co się później dziwić, że makijaż też nie wygląda jak należy, nie wspominając o jego trwałości.


Źródło: http://www.pro-test.pl/

3. Nawilżanie – tu bardzo ważne jest picie wody.. chyba każdy znasz słyszał ,że codziennie powinno się wypić przynajmniej 1 ,5 litra wody ! Nie ma tu żadnej ściemy. Po naszej skórze widać najszybciej ,że coś nie gra.. Zatem pijemy wodę ! No i oczywiście pamiętamy o kremie rano oraz wieczorem. Nie zapomnijcie o ciele! Balsam po kąpieli to niewątpliwy obowiązek!


Na dziś to już wszystko. Dajcie znać czy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby co do niezawodnego wyglądu podczas ważnych wyjść. Do następnego!

1 komentarz:

  1. Peelingi i woda - jak najbardziej :) Solarium niestety nie dla mnie, już te samoopalacze wolę ;)

    OdpowiedzUsuń